Menu

Arveles İlacı Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir, Fiyatı | Arveles Nedir? | Arveles Nasıl Kullanılır?

Arveles İlacı Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir, Fiyatı

Arveles ilacı nedir, ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, fiyatı ile ilgili bilgi sahibi olmanız halinde daha bilinçli hareket edebilmelidir. Son derece etkili bir ağrı kesici olmasının yanı sıra, anlık oluşan kas ağrılarınızın da giderilmesine katkı sağlar. Aynı zamanda ateş düşürücü etkisi de vardır. Her hap içerisinde 25 gram etkin madde bulunur.

Arveles Nedir?

Arveles ilacı sayesinde şiddetli baş ağrılarınızı kısa sürede geçirebilirsiniz. Eczanelerde satılır ve almadan önce uzman bir yardım almak ürün hakkında daha çok bilgi edinebilmek adına faydalı olacaktır. İlaç ya da ağrı kesicilere alerjiniz varsa eğer mutlaka doktorunuz ile görüşmeniz gerekir.

Arveles özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, anti inflamatuvar ilaç kategorisi içerisinde gösterilir. Kullanımı son derece yaygın bir ilaç olmasına rağmen doktorunuzdan ne kadar tüketmeniz gerektiği ile ilgili bilgi edinmeniz önem taşır. Kısa zamanda tüm hücrelere yayılır ve ağrılarınızın hafifletilmesine destek verir.

Arveles Nasıl Kullanılır?

İlacın kullanım şekli, yetişkinlerin sağlık sorunlarına göre değişiklik gösterir. Arveles aldıysanız eğer, günde en fazla 3 kez kullanım şansınız vardır. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere tok karnına içmeniz önem taşır.

 • Dozu hakkında doktorunuz ya da eczacınız gerekli talimatları verir.
 • Ağrı şiddetine göre ilacı kullanma süresini daha da sıklaştırabilirsiniz.
 • Aynı anda 2 tane almak, yan etkilerinin artmasına neden olacağından dolayı dikkatli olmakta fayda vardır.
 • Arveles kullanımı konusunda içerisinde yer alan prospektüsü içerisinde de tüm açıklamalar yer alır.
 • Normal reçeteli bir ilaç olmasına rağmen doktorunuz ile görüşmeden eczaneden de alabilirsiniz.
 • Ancak problemlerinizin ya da sağlık sorunlarınızın en iyi şekilde çözülmesi adına her zaman doktor kontrolünde içmek daha yararlı olacaktır.

Arveles Etken Maddesi

Arveles etken maddesi konusunda fikir edinmek istiyorsanız eğer içeriğinizi kutusu üzerinden inceleyebilirsiniz. Deksketoprofen ilacın etken ana maddesi olarak karşımıza çıkar. Sodyum nişasta, gliserol distearat, propilen glikol, titanyum dioksit gibi bileşenlere de yer verilmiştir. Ürünün etken maddeleri hakkında fikir edinmeniz ilaç alerjisi olanlar açısından faydalıdır.

Belirtilen bileşenlere ya da içeriklere alerjiniz varsa eğer ilacı asla kullanmamanız faydalı olacaktır. Ağrınız çok şiddetliyse eğer doktor gözetiminde tüketmeniz önem taşır. Aksi takdirde alerjiye bağlı olarak önemli sağlık problemleri ortaya çıkar. Her bir tablet içerisinde 36,9 mg deksketoprofen trometamol yer alır.

Arveles Yan Etkileri

Kullanmaya başladıktan sonra bazı yan etkileri ortaya çıkabileceğinden dolayı öncesinde tüm talimatlar incelenmelidir. Arveles yan etkileri söz konusu olduğunda yaygın olarak mide bulantısı, ishal, kusma, karın ağrısı, sindirim sorunları görülür. Baş dönmesi, uykusuzluk, sersemlik, çarpıntı, mide sorunları ve ağız kuruluğu ise yaygın olmayan etkileridir.

Kullanım dozuna dikkat: Eğer ilacınızı gün içerisinde almayı unuttuysanız eğer, hatırladığınız anda 2 tane içmemeye özen gösterin. Günlük kullanım şekliniz sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 kez ise eğer, ilaç saatinizi beklemeniz faydalı olacaktır. Tek seferde 2 kez içmek sağlığınıza iyi gelmeyeceği gibi ağrınızı da azaltmaz. Çok seyrek yan etkileri arasında ise böbrek sorunları ve düşük kan basıncı yer alır.

Arveles Kullanım Şekli

Bu tür ağrı kesiciler son derece etkili olduğundan dolayı, çok fazla ağrınız varsa eğer günde 3 kez kullanmanız yeterlidir. Hafif ve orta şiddetli ağrılarda ise sabah ve akşam olmak üzere 2 sefer almanız gerekir.

 • Arveles hapı alınırken beraberinde en az 1 bardak su içmek faydalıdır.
 • Bu sayede hapın kana daha kısa süre içerisinde karışmasına ve etkisini göstermesine katkı sağlanır.
 • Ağrınız yüksekse ve hemen etkisini göstermesini istiyorsanız eğer ilacı yemekten en az yarım saat öncesinde almanız faydalıdır.
 • Ancak genellikle yemeklerden sonra tok olarak kullanılması sağlık açısından daha da önem taşır.

Arveles İlacını Kimler Kullanamaz?

Etkili ve ağrıları gideren bir ilaç olmasına rağmen Arveles tablet hamileler tarafından kullanılamaz. Çocuğa zarar vereceği gerekçesiyle ancak doktor kontrolünde almanız önem taşır. Özellikle hamileliğin ilk 3 ayı içerisinde bu tür ağrı kesiciler kullanmamaya özen göstermeniz gerekir. Yine aynı şekilde hamile kalmayı planlıyorsanız da Arveles almamanız önerilir.

Hamilelik dışında aynı zamanda çocuğunuzu emziriyorsanız da hapı kullanmanız faydalı olacaktır. Yine aynı şekilde iş hayatınızda ya da aktif olarak araç kullanıyorsanız eğer, ilacı almamanız sersemlik yapmaması için dikkat edilecek unsurlar arasındadır. Bu tür ağrı kesiciler refleksleri uyuşturarak kasların hareketlerini sınırlandırır ve tepkilerinizde zaman içerisinde yavaşlar.

Arveles Adet Ağrısını Keser Mi?

Adet ya da regli sancısı yaşıyorsanız eğer, en etkili ilaçlardan bir tanesi Arveles ağrı kesici olarak karşımıza çıkar. Kısa zamanda tüm kasılmalarınızın ve ağrılarınızın azalmasına yardımcı olur. Belirtilen ilacı kullanmanız halinde adet oranınızda herhangi bir kesilme oluşmaz. Farklı şikayetleriniz ortaya çıkarsa eğer hemen doktorunuz ile görüşmeniz gerekir.

 • Adet ağrısı dışında baş ağrısı, migren gibi problemleriniz de varsa eğer etkilidir.
 • Kana kısa sürede karışır ve en hızlı şekilde rahatlamanıza zemin hazırlar.
 • Günlük kullanım talimatlarına ve alınması gereken doz miktarına dikkat edilmesi halinde sorun yaşanmaz.
 • Yine aynı şekilde orta şiddetli diş ağrınız varsa eğer hemen tercih edebilirsiniz.
 • Daha çok baş ve boyun ağrısını gidermek için kullanılan, yaygın ve oldukça etkili ilaçlardan bir tanesidir.

Arveles Kullanma Saatleri Nedir?

Arveles prospektüsü içerisinde kullanım saatlerinin en fazla 7- 8 saat olması gerektiği vurgulanmıştır. İlacı içtiğiniz andan itibaren minimum 7 saat geçmeden bir daha almamanız faydalı olacaktır. Böylelikle sağlık açısından bir sorun yaşamadan etkilerini kısa sürede görebilirsiniz.

 • Arveles migren ağrısı söz konusu olduğunda hafif gelebilir.
 • Şiddetli baş ağrılarınız varsa eğer bu tür ilaçlar ile geçmesi oldukça zordur.
 • En iyi sonucu alabilmek adına uzman bir doktor ile görüşmek ve tedavi yöntemini düzenli olarak uygulamak faydalıdır.
 • Ameliyat sonrası ağrılarında ya da iltihaplı eklem şikayetlerinde de sıklıkla tercih edilen bir ilaç olarak bilinir.

Arveles İle Alkol Kullanımı

Arveles ilacı nedir, ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, fiyatı söz konusu olduğunda eczacınız tüm detayları anlatır. Baş, migren, diş, adet ya da romatizma ağrılarında etkisini gösteren bir alternatif olarak karşımıza çıkar. Bu aşamada alkol aldıysanız eğer ağrı kesici kullanmamanız gerekir. Alkol ile birlikte ağrı kesici alımı mide kanaması riskini arttırdığından dolayı son derece tehlikelidir.

Arveles fiyatı ise yeni güncellenen rakamlar sonrasında 12.74 TL olarak karşımıza çıkar. Ücreti değişiklik gösterebileceğinden dolayı satın almadan önce eczacınıza danışmanız gerekir. Her gün düzenli olarak alkol alıyorsanız eğer, farklı rahatsızlıkları tetiklememesi açısından ağrı kesicilerden uzak durmanız her zaman faydalı olacaktır. Bu aşamada doktor gözetiminde olursanız eğer, günlük ne kadar alacağınız doz oranları ve kullanım süresi açıklanacaktır. Rahatsızlıklarınızın artmaması açısından ilaç konusunda her zaman bir uzman ile görüşmek önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Beloc Zok 10 Mg İlacı Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir, Fiyatı | Beloc Zok Nedir | Beloc Zok İçeriği Nedir? başlıklı makalemizde Beloc zok etkileri, Beloc zok kullanım dozu ve Beloc zok nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğen  
Yazar

Büyüdükçe vücudumun kalbe ağır geldiği ve kalbimin bana yetmediği için ciddi sağlık sorunları yaşadım. Kalp yetmezliği tanısı konuldu, uzun zamanlar bekledim aranan kalp bulunamadı ve bende eskisi kadar sağlıklı değildim. Gazi hastanesinde Yapay kalp destek cihazı ameliyatı (heartware) oldum, hayatımı uzun bir süre kurtaran bir cihazdı ve beni tekrar yaşama bağlamıştı, günler ayları ve yılları geçmeye başlayınca cihaz yeterli gelmedi. Taki 2 mayıs 2014 tarihine kadar, Sonunda uygun donör bulunmuştu ve o gün bugundur hayatın tadını çıkarıyorum. Hayatım bundan ibaret :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir