Menu

Beloc Zok 10 Mg İlacı Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir, Fiyatı | Beloc Zok Nedir | Beloc Zok İçeriği Nedir?

Beloc Zok 10 Mg İlacı Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir, Fiyatı

Beloc zok 10 mg ilacı nedir, ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, fiyatı gibi konularda fikir edinebilmek adına uzman bir eczacı ile görüşmeniz yeterlidir. Reçete ile satılan ilacı doktorunuza danışmadan alma şansınız yoktur. Genellikle kalp problemleri olan çarpıntı ve kalp yetmezliği yaşayan kişilerde kullanımı uygundur.

Beloc Nedir?

Beloc zok ilacı kalbinde ritim bozukluğu olan ya da yetmezlik sorunu yaşayanlar için uygundur. Gün içerisinde zihinsel ya da fiziksel olarak çalışıyorsanız eğer stresin kalp hormonlarını daha az etkilemesine yardımcı olur. Beloc kullanmak istiyorsanız eğer öncelikle uzman bir doktor kontrolünden geçmeniz önemlidir.

Kalp ritminde bozulma ya da nabızda yavaşlama gibi sorunlarınız varsa eğer düzenli kullanmanız gerekir. Bu sayede ilacın etkilerini en kısa sürede görebilme şansınız vardır. Daha öncesinde kalp krizi riski geçirmiş olan hastaların tekrar aynı problemleri yaşamamaları açısından etkili bir üründür.

Beloc İlacı İçeriği Nedir?

Kullanmaya başlamadan önce Beloc zok içeriği hakkında bilgi sahibi olmak faydalıdır. Yuvarlak, beyaz renkli ve üzerinde çentikler bulunan bir haptır. 50 mg olan paketlerinde 20 adet ilaç bulunur. Metoprolol süksinat ilacın içerisindeki etkin madde olarak karşımıza çıkar.

 • Sodyum stearil fumarat, etil selüloz, hipromelloz, parafin, makrogol gibi içerisinde farklı bileşenler bulunur.
 • Eczacınız ile görüşmeniz halinde konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilme şansınız vardır.
 • Renklendirici ajan, silikon dioksit gibi içeriklere sahip olan ilaç ritim bozukluklarının düzenlenmesi aşamasında son derece etkilidir.
 • Kullanma talimatlarını incelemeniz ürün hakkında bilgi sahibi olarak daha bilinçli şekilde hareket edebilmeniz açısından önemlidir.
 • Beloc kullanımı kolay olduğu gibi etkilerini ise kısa zamanda göstermeye başlar.

Beloc Nasıl Kullanılır?

Hastanın durumuna ve problemlerine göre kullanım dozu ya da şekli değişiklik gösterir. Beloc zok hapı normal koşullarda, günde bir kez aç veya tok fark etmeksizin alınabilir. İlacın etki etmesi ve kısa zamanda kana karışması adına en az 1 bardak su ile tüketilmesi faydalı olacaktır.

Beloc zok etkileri tüm kullanım şartlarına dikkat edilmesi halinde kendini göstermeye başlar. Göğüs ağrısı olanlar dışında migren gibi bir rahatsızlığınız varsa eğer koruyucu görev üstlenir. Ağızdan alınması ve hapların kırılmadan kullanılması etkisini arttırabilmesi açısından faydalıdır. Karaciğer yetmezliğiniz varsa eğer doz ayarlaması sağlık problemlerinize göre doktorunuz tarafından yapılır.

Beloc Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Kalbiniz ile ilgili bir sorununuz varsa, daha öncesinde kriz geçirdiyseniz ya da nefes almakta zorluk çekiyorsanız eğer kullanmanız faydalı olacaktır. Beloc zok tablet düzenli olarak tüketildiğinde hastanın tüm problemlerinden zaman içerisinde kurtulmasına destek verir. Kalp yetmezliği ya da ritim bozukluğu olan hastaların tedavisinde de tercih edilir.

Tansiyon hastalarında etkili: Yukarıda belirtilenler dışında tansiyon rahatsızlığınız varsa eğer, adı geçen hap kalp damar hastalıkları nedeniyle kriz geçirme riskinizi ortadan kaldırır. Özellikle yüksek tansiyonu olanların doktor kontrolünde kullanmaları diğer hastalıkların tetiklenmemesi açısından faydalı olacaktır. Her ne olursa olsun doktorun belirlediği dozu aşmamak en temel unsurlar arasında gösterilir.

Beloc Yan Etkileri Var Mı?

Beloc zok yan etkileri olmak ile birlikte bazı hastalarda görülme olasılığı vardır. Haplara ya da bu tür ilaçlara alerjiniz varsa eğer kullanmadan önce içeriğini ve yan etkilerini incelemeniz faydalı olacaktır.

 • Baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı en çok görülen yaygın etkilerinden bazılarıdır.
 • Bu tür şikayetleriniz varsa eğer ilaç kullanımını hemen bırakmadan doktorunuza bırakmanız gerekir.
 • Belirtilen ilaç son derece etkili olduğundan dolayı hemen bırakılması çarpıntı ya da göğüs ağrısı gibi problemlere yol açabilir.
 • Karın ağrısı, ishal, sersemlik, çarpıntı, ayak ya da ellerde soğuklukta görülen bazı etkileridir.
 • Nadir olarak da olsa depresyon ya da bunalım ilaç kullananlarda ortaya çıkan psikolojik sorunlardan bazılarıdır.

Beloc Kimler Kullanamaz?

Her ne kadar etkili ve güçlü bir ilaç olsa da çocukların ya da hamilelerin kullanmalarına izin verilmez. Eğer ciddi kalp rahatsızlıklarınız varsa ve hamileyseniz eğer ancak doktor gözetiminde belirli bir doz almanız mümkündür. Beloc zok kalp yetmezliği söz konusu olduğunda kısa sürede sonuç veren ilaçlar arasında gösterilir. Kalp basıncınız düştüyse ya da akciğerleriniz ile ilgili sorunlarınız varsa eğer kullanmamanız gerekir.

Yukarıda belirtilenlere ek olarak kan basıncınız yükseldiğinde ya da etken maddelerine karşı bir alerjiniz varsa eğer ilaç kullanımını hemen bırakmanız faydalıdır. Sorun yaşamamak adına doktorunuz ve eczacınız ile birlikte ortak hareket etmeniz her zaman önem taşır.

 

Beloc Hamilelikte Kullanılır Mı?

Bu tür önemli ve güçlü ilaçların hamilelikte kullanılmasına izin verilmez. Beloc zok prospektüsü içerisinde de hamilelerin kullanmaması gerektiğine dair tüm açıklamalar yer alır. Yine aynı şekilde hamile kalmayı düşünüyorsanız da eğer bu tür ilaçlardan uzak durmanız faydalı olacaktır.

 • Doktorunuz belirtmediği sürece hamilelik boyunca herhangi bir ilaç almamaya dikkat edilmelidir.
 • Böbrek problemlerine ve aynı zamanda kalp ritminde azalmaya neden olabilir.
 • İlacı kullanmaya başladıktan sonra hamile olduğunuzu fark ederseniz eğer hemen doktorunuza başvuru yapmanız yarar taşır.
 • Hamilelik boyunca ilacı kullanmaya devam ederseniz eğer çocuk üzerinde de sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Beloc Emzirirken Annelere Verilir Mi?

Beloc zok hapı yine aynı şekilde emziren annelere de önerilmez. Gerekli görülmediği ya da sağlık sorunlarınız artmadığı sürece hapı kullanmamanız önem taşır. Emzirme ya da besleme yolu ile ilacın zararlı etkilerinin çocuğa geçmemesi açısından son derece önemlidir. Eğer bir sorun yaşanması halinde doktorunuzdan yardım almanız faydalı olacaktır. Emzirirken ilaca bağlı olarak bebeklerin kalbinde ritim yavaşlığı gibi problemlerin ortaya çıktığı gözlenir.

Bu tür ilaçlar etkili olduğundan dolayı kullanım talimatlarına her zaman özen gösterilmelidir. Böylelikle daha bilinçli ve aynı zamanda kontrollü hareket edebilme fırsatınız vardır. Her ne kadar ilaçların iyileştirici etkileri olsa da dozlarına dikkat edilmemesi halinde vücutta bazı tahribatlar yaratır.

Beloc İlacını Saklama Koşulları

Beloc zor 10 Mg ilacı nedir, ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, fiyatı gibi araştırmalar sonrasında doktorunuz kontrolünde kullanmaya başlayabilirsiniz. İlacın kullanımı sırasında zarar görmemesi adına her zaman güneşten uzak tutulması faydalıdır. Bu tür ürünlerin oda sıcaklığında saklanması kullanım ömrünü de arttırır. Uzun vadede bir problem yaşanmaması adına ise çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir.

 • Araç ya da makine kullanırken tepkileriniz yavaşlatabileceğinden dolayı dikkatli olmanız gerekir.
 • Son kullanma tarihine dikkat etmek ve geçtikten sonra asla içmemek sağlık açısından önem taşır.
 • Her zaman 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.
 • İlaçların kullanım ömrü çok uzun olmadığı gibi sağlık problemlerinizde değişebileceğinden dolayı doktor kontrollerinizi aksatmamanız yararlı olacaktır.

Ambalajı ile birlikte saklamak, yanlış ilaçları kullanmamak açısından dikkat edilecek en temel unsurlar arasındadır. Ürünün şuan için güncel fiyatı ise 20.95 TL olarak karşımıza çıkar.

Bir önceki yazımız olan Lansor İlacı Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir, Fiyatı | Lansor Ne İşe Yarar | Lansor Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Lansor etken maddeleri, Lansor ne işe yarar ve Lansor nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğen  
Yazar

Büyüdükçe vücudumun kalbe ağır geldiği ve kalbimin bana yetmediği için ciddi sağlık sorunları yaşadım. Kalp yetmezliği tanısı konuldu, uzun zamanlar bekledim aranan kalp bulunamadı ve bende eskisi kadar sağlıklı değildim. Gazi hastanesinde Yapay kalp destek cihazı ameliyatı (heartware) oldum, hayatımı uzun bir süre kurtaran bir cihazdı ve beni tekrar yaşama bağlamıştı, günler ayları ve yılları geçmeye başlayınca cihaz yeterli gelmedi. Taki 2 mayıs 2014 tarihine kadar, Sonunda uygun donör bulunmuştu ve o gün bugundur hayatın tadını çıkarıyorum. Hayatım bundan ibaret :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir