Menu

Boncuk Ağda Nedir Nasıl Kullanılır?

[geo_headline style=”bordered” type=”square” number=”1″]Boncuk Ağda Nedir Nasıl Kullanılır?[/geo_headline]

Yeni nesil ağda olarak tanımlanan boncuk ağdanın ismi şeklinden gelmektedir. Klasik ağdaya göre daha pratik ve daha acısız yöntem olan boncuk ağdayı merak ediyor ve kullanmak istiyorsanız tüm ayrıntılarını inceleyeceğiz.

[highlight] Boncuk Ağda Nedir? [/highlight]

Boncuk ağda diğer ağda çeşitlerine göre daha pahalıdır ancak diğer ağdalar gibi uğraştırıcı değildir. Hassas ciltlerin bile rahatlıkla kullanacağı bu ağda kısa kıllarda ve kıl köklerinde diğer ağdalara göre daha başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Evde rahatlıkla ve kısa sürede istenmeyen tüylerinizde boncuk ağda ile kurtulabilirsiniz. Ayrıca daha az acıttığı da en çok yapılan kullanıcı yorumlardan biridir.

[highlight] Adım Adım Boncuk Ağda Nasıl Kullanılır? [/highlight]

  1. Aynı diğer ağda çeşitleri gibi özel bir ısıtıcısı vardır ve ısıtılmalıdır. Ağda ısındığında içerisine boncuk ağda eklenir. Tüm vücut için 3 yemek kaşığı atılması yeterli olacaktır. 20 dakika kadar ısınması için beklenir ve oda sıcaklığında soğumaya bırakılır.
  2. Diğer ağdalar gibi kıvamlıdır ve boncuklar eridiğinde kıvama geldiğini anlayabilirsiniz.
  3. Spatula kullanmanızı öneririz. Spatula ile temizlemek istediğiniz bölgeye kıl köklerinin hizasında sürün. İnce bir katman sürmeye özen gösterin ve 2 dakika kadar kurumasını bekleyin.
  4. Yine bilinen yöntem kıl köklerinin tam tersine ağdayı çekin.

[highlight] Hangi Bölgeler için Kullanımı Uygundur? [/highlight]

İnci ağda hassas cilde sahip kişiler içinde uygundur. Karın, kaş, bikini bölgesi, yüz, kol, koltuk altı ve bacak bölgesi dâhil tüm vücudunuzda kullanabilirsiniz. Profesyonel ağda severler mutlaka boncuk ağdayı denemelidir.

[highlight] Klasik Ağdadan Farkı Nedir?  [/highlight]

Sir ağda olarak bildiğimiz klasik ağdalar bez ile kullanılırken boncuk ağda da böyle bir malzemeye ihtiyaç yoktur. Daha acısız ve daha popüler boncuk ağda daha kısa tüyleri bile almaktadır. Sir ağdanın içerisinde ki şeker bu türde yoktur. Şeker içerdiği için kıl köklerinin beslendiği görüşü boncuk ağdada yer almaz ve kıl köklerinin incelmesine yardım eder. Sir ağdanın temizlenmesi için yağlar ve jeller kullanmanız gerekirken yine boncuk ağdada şeker olmadığı için böyle bir zorunluluk yoktur.

Boncuk ağda kullanan kişilerin yorumları oldukça olumludur. Daha pratik ve daha acısız olmasından ötürü kadınlar boncuk ağda kullanıyor.

Bir önceki yazımız olan Oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Beğen  
Yazar

Büyüdükçe vücudumun kalbe ağır geldiği ve kalbimin bana yetmediği için ciddi sağlık sorunları yaşadım. Kalp yetmezliği tanısı konuldu, uzun zamanlar bekledim aranan kalp bulunamadı ve bende eskisi kadar sağlıklı değildim. Gazi hastanesinde Yapay kalp destek cihazı ameliyatı (heartware) oldum, hayatımı uzun bir süre kurtaran bir cihazdı ve beni tekrar yaşama bağlamıştı, günler ayları ve yılları geçmeye başlayınca cihaz yeterli gelmedi. Taki 2 mayıs 2014 tarihine kadar, Sonunda uygun donör bulunmuştu ve o gün bugundur hayatın tadını çıkarıyorum. Hayatım bundan ibaret :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir