Menu

Freedos Nedir?

[highlight] Freedos Nedir? [/highlight]

Feedos nedir sorusuna cevap olarak özetle bilgisayarların işletim sistemi olmadan bulunduğu haline verilen isimdir. Bir bilgisayar alma kararı aldıysanız eğer almak istediğiniz bilgisayarların özelliklerine bakarsınız. Almak istediğiniz bilgisayarın özellikleri arasında işletim sistemi kurulu değildir gibi bir ibare varsa Windows 7 Windows 8 ve Windows 10 işletme sistemlerinden herhangi biri bilgisayarınıza kurulu değil anlamı taşımaktadır.

Bu durumlar almak istediğiniz bilgisayarı daha düşük ücretlerde olabilir. Çünkü almakta olduğunuz bilgisayarın işletim sistemi için belirli bir para ödemesi sağlanmamıştır. Bu durumda bilgisayarı daha uygun fiyata almış olursunuz.

[highlight] Freedos Bilgisayar Almalı Mıyım? [/highlight]

Freedos bilgisayarların ve Freedos laptopların normal bilgisayarlardan hiçbir farkı bulunmaz. Freedos bilgisayar alınır mı diyenler için cevap alınması yönündedir. Format atmasını biliyorsanız veya format atmayı bilen bir tanıdığınız varsa bu bilgisayarı alabilir ve işletim sistemini bilgisayarınıza kolaylıkla yükleyebilirsiniz. İşletim sistemini bilgisayarınıza yüklemek ortalama bir saatlik bir zaman dilimi sonrasında gerçekleşir.

Freedos bilgisayarlar, almak isteyenlerin seçeneklerine bağlıdır. Daha uygun fiyata bilgisayar almak isteyenler bu bilgisayarları alabilirler. Öncesinde almış olduğunuz Windows lisansını yeni bilgisayarınızda kullanmak isteyebilirsiniz. Bu durumlarda uygun fiyata Freedos bilgisayarlardan alıp kendi işletim sisteminizi kendiniz yükleyebilirsiniz.

[highlight] Freedos Bilgisayar Açılır Mı? [/highlight]

Freedos bilgisayarlar uygun fiyatla bilgisayar almak isteyenler için sıkça tercih edilen bilgisayarlardandır. Bu bilgisayara yapılması gereken bazı işlemler vardır. İşletim sistemi yüklü olmayan bu bilgisayarlara Windows7, Windows8 veya Windows10 işletim sistemlerinden birini yükleyerek kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Freedos bilgisayarlar işletim sistemi olmayan bilgisayarlar oldukları için işletim sistemi yüklenmesi sağlandıktan sonra açılımı sağlanır ve kullanıma başlanabilir. Bu sistemin yüklenmesi için bazı uygulamaların gerçekleşmesi gerekir.

Freedos bilgisayarınızı veya laptopunuzu aldıktan sonra içerisine işletim sistemini yüklemeli ve sonrasında bilgisayarınızı kullanmaya başlamalısınız

[highlight] Freedos İşletim Sistemi Nasıl Kurulur? [/highlight]

Freedos işletim sistemi nasıl kurulur diye merak edenler için cevap oldukça basittir. Format atmayı biliyorsanız bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle bir Windows CD’s,ne ihtiyacınız vardır.
  • Boot listesinden CD veya USB en üst noktaya koyulmalıdır.
  • Sonrasında bilgisayar yeniden başlatılır.
  • Çıkan ekranda kullanıcıya sorulan kullanıcı bilgileri, tarihler, saatler ve klavye seçenekleri gibi bilgiler doldurulmalıdır.
  • Öneri olarak ise kendinize belli bir kısımda D diski oluşturmanızdır. Sonrasında ise Freedos kurma gerçekleşmiş olur ve bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Windows 10 kurma işlemi de aynı şekilde gerçekleşir.

Freedos kurulum için işletim sisteminizi bu şekilde kolaylıkla kurabilir ve bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

[highlight] Freedos Bilgisayar Alınca Yapılması Gerekenler Nelerdir? [/highlight]

Freedos bilgisayarlar diğer bilgisayarlara oranla daha uygun fiyata satılan bilgisayarlardır. Bu bilgisayarların alımı kullanıcılar için fiyat açısından daha cazip fırsat sunar. Ancak orijinal bir Windows 10 lisans almak istiyorsanız bunun fiyatları 850 TL ve 1200 TL arasında satıcı firmalar tarafından değişiklik gösterebilir. Ancak öncesinde satın almış olduğunuz lisans ürününü kullanmak istiyorsanız ve yeni bilgisayarınıza bunu kurmak istiyorsanız Freedos bilgisayar alımı gerçekleştirilebilir.

[highlight] Windows 10 lisansı olanlar Freedos Bilgisayar Almalı Mı? [/highlight]

Freedos bilgisayar alımı öncesinde open lisans ürünü almış olanlar için uygun bir seçenektir. Bu bilgisayar alındıktan sonra işletim sistemi kurumu sağlanmalıdır. Böylelikle öncesinde almış olduğunuz lisans ürününü kullanmış ve yeni bilgisayarı daha uygun fiyata almış olabilirsiniz. Format atma işlemini bilenler Windows 7, Windows8 ve Windows 10 kurulumlarını kolaylıkla yapabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kişisel Blog Nedir? başlıklı makalemizde Blog, Blog nedir ve Blogcu kimdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğen  
Yazar

Büyüdükçe vücudumun kalbe ağır geldiği ve kalbimin bana yetmediği için ciddi sağlık sorunları yaşadım. Kalp yetmezliği tanısı konuldu, uzun zamanlar bekledim aranan kalp bulunamadı ve bende eskisi kadar sağlıklı değildim. Gazi hastanesinde Yapay kalp destek cihazı ameliyatı (heartware) oldum, hayatımı uzun bir süre kurtaran bir cihazdı ve beni tekrar yaşama bağlamıştı, günler ayları ve yılları geçmeye başlayınca cihaz yeterli gelmedi. Taki 2 mayıs 2014 tarihine kadar, Sonunda uygun donör bulunmuştu ve o gün bugundur hayatın tadını çıkarıyorum. Hayatım bundan ibaret :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir