Menu

Piezo burun estetiği nedir?

Piezo burun estetiği nedir?

Burun estetiğinde en yeni yöntem Piezo burun estetiği en genel tabiri ile burun kemiği kırılmadan sadece ses dalgaları ile yapılan acısız tekniktir. Burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin Piezo burun estetiği ile merak ettiği her şey yazımız.

Nedir?

  1. yüzyılın son çeyreğinde İtalyan cerrahlar tarafından bulundu. Temelinde hiçbir dokuya zarar vermeden sadece ses dalgaları kullanılarak kemikler kesiliyor ve burun dokusuna zarar verilmeden buruna şekil veriliyor. Bu yöntem yalnızca burun için değil diş hekimleri ve beyin cerrahileri tarafından da kullanılmaya başlandı. Yeni burun estetiği ile morarma veya şişlik gözle görülmeyecek kadar aza indirgeniyor.

Nasıl Yapılıyor?

Önceden burun kemikleri kırıldığı içim hem ameliyat zor geçiyor hem de hasta ameliyat sonrası süreçte çok acı çekiyordu. Radyoaktif dalgalar ile buruna istenen şekil veriliyor. Ameliyat için 2 yöntem bulunuyor

  • Açık burun ameliyatı
  • Kapalı burun ameliyatı

Hekim hasta için en doğru yöntemi belirlemektedir.

Ameliyat Süresi Kısaldı

Normal bir burun ameliyatına göre ameliyat süresi kısalmaktadır. Açık burun estetiği ameliyatında ortalama süre 4 saattir. Kapalı burun estetiğinde ise bu süre yarısına kadar düşebilmektedir.  Ameliyat için net bir süre vermek yanlış olacaktır ve her hasta için özel yöntem kullanılır. Herkesin burun yapısı farklıdır ve en doğru süreyi doktorunuz ile yapacağınız ön görüşmede öğrenebilirsiniz.

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  • Normal bir ameliyat gibi burun kemiği kırılmadığı ve ultrasonik dalgalar kullanılarak ameliyat edildiği için ameliyat sonrasında morarma ve şişme şikâyetleri görülmemektedir
  • Tamponların süresi daha kısadır
  • İyileşme süreci hızlıdır
  • Ameliyat süresi daha kısadır
  • Daha doğal bir görüntü oluşmaktadır.
  • Kanama çok azdır

Piezo Burun Estetiğinin Dezavantajı Var mıdır?

Uzmanların ve ameliyat olan kişilerin ortak görüşü ile hiçbir dezavantajı bulunmamaktadır. Sadece yeni bir yöntem olduğu için maliyeti biraz daha fazladır.

Piezo Cerrahisinden Kimler Faydalanabilir?

Kemik yapısı düzeltilmeye yatkın ve burun kemerinin alınmasında sorun yaşamayacak kişiler en uygun adaylardır. Piezo burun estetiği tecrübeli cerrahlar tarafından uygulandığında 3 gün içinde hasta normal hayatına geri döner ve bir daha ömür boyu burnuyla ilgili sıkıntı yaşamaz.

 

Beğen  
Yazar

Büyüdükçe vücudumun kalbe ağır geldiği ve kalbimin bana yetmediği için ciddi sağlık sorunları yaşadım. Kalp yetmezliği tanısı konuldu, uzun zamanlar bekledim aranan kalp bulunamadı ve bende eskisi kadar sağlıklı değildim. Gazi hastanesinde Yapay kalp destek cihazı ameliyatı (heartware) oldum, hayatımı uzun bir süre kurtaran bir cihazdı ve beni tekrar yaşama bağlamıştı, günler ayları ve yılları geçmeye başlayınca cihaz yeterli gelmedi. Taki 2 mayıs 2014 tarihine kadar, Sonunda uygun donör bulunmuştu ve o gün bugundur hayatın tadını çıkarıyorum. Hayatım bundan ibaret :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir